Kdaj in kako lahko vplačam v sklad?
Vlagatelj se lahko odloči za enkratna vplačila v sklade ali pa za obročno vplačevanje oziroma varčevalni načrt.
Vlagatelj ob pristopu prejme univerzalni plačilni nalog (UPN) s sklicno številko. S pomočjo UPN lahko izvede enkratna vplačila sredstev na transakcijski račun izbranega sklada. Vlagatelj lahko vplačilo v sklad opravi pri izvajalcih plačilnega prometa (na bančnem okencu, pošti) ali prek svoje elektronske banke.
V primeru rednega mesečnega varčevanja vlagateljem priporočamo, da za vplačila v vzajemne sklade odprejo direktno obremenitev SEPA (s pomočjo obrazca na vseh pisnih mestih) ali pa nakazila izvršujejo s pomočjo obrazca Pooblastilo delodajalcu.
Kakšno je najmanjše možno vplačilo v vzajemni sklad?
Triglav Skladi, družba za upravljanje ne opredeljuje najnižjega vplačila v izbran sklad, tako da je možno vplačati poljuben znesek.
V primeru direktnih obremenitev in v primeru nakazila v naložbeno kombinacijo znaša najnižje vplačilo 30 €.
Ali je možno gotovinsko vplačilo v podsklade Krovnega sklada?
Vplačilo je možno izvesti v vseh finančnih in drugih institucijah, ki so pooblaščene za izvajanje plačilnega prometa, v poslovalnicah pa ne poslujemo gotovinsko.
Kaj so direktne obremenitve SEPA?
Direktne obremenitve SEPA so plačilni instrument (trajnik), ki omogoča enostavno, redno, mesečno vplačevanje v podsklade Krovnega sklada Triglav vzajemni skladi, saj se mesečni obrok avtomatsko izvede z vašega računa.
Namenjene so vsem vlagateljem, ki želijo dolgoročno mesečno vplačevati fiksne zneske na račun izbranega vzajemnega sklada. Njihova prednost se kaže tudi v nizkih stroških nakazila za varčevalca.